Öğrenci

AKADEMİK TAKVİM

 [2018-2019] Güz ve Bahar Fakülte Akademik Takvim

DAHA ÖNCEKİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILLARINA AİT AKADEMİK TAKVİM

 [2017-2018] Güz ve Bahar Fakülte Akademik Takvim

BİTİRME PROJESİ

Fakültemizin Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği bölümlerinin eğitim-öğretim müfredatında bulunan Bitirme Projesi; 4. sınıf güz yarıyılında Bitirme Projesi I ve 4. sınıf bahar yarıyılında Bitirme Projesi II olarak zorunlu olarak okutulmaktadır.

1- 4. sınıfa gelen Antrenörlük Eğitimi veya Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencilerimiz öncelikle; EK-1'deki "Bitirme Ödevi Başvuru Formu'nu" doldurup aşağıdaki tabloda (kendi bölümünden olmak şartıyla) belirlemek istediği Proje Danışmanı'na imzalatır ve formu ilan edilen süre içerisinde Öğrenci İşleri'ne teslim eder.

NOT: İlan edilen süre içerisinde, "Bitirme Projesi Başvuru Formu'nu" teslim etmeyen öğrencilere Bölüm Başkanlığı tarafından proje danışmanı atanır.

NOT: Gerek görülmesi halinde öğrenciye, Bölüm Başkanlığı tarafından öğrencinin belirlediği proje danışmanından farklı bir danışman atanabilir.

 EK-1: Bitirme Ödevi Başvuru Formu
2018-2019 BİTİRME PROJESİ DANIŞMANLARI LİSTESİ

 ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ BÖLÜMÜSPOR YÖNETİCİLİĞİ BÖLÜMÜ 
 Prof.Dr. Kemal Nuri ÖZERKANProf.Dr. Bilge DONUK 
 Doç.Dr. Mehmet ÖZTÜRKDr.Öğr.Üyesi Selçuk Bora ÇAVUŞOĞLU 
 Doç.Dr. İlker YÜCESİRÖğr. Gör. Cemile Nihal YURTSEVEN 
 Doç.Dr. Burçak KESKİNÖğr.Gör. Suzan DAL 
 Dr.Öğr.Üyesi Ömer Can GÖKSUAraş.Gör.Dr. Sevim GÜLLÜ 
 Dr.Öğr.Üyesi Osman ATEŞ 
 Dr.Öğr.Üyesi Bülent DURAN 
 Dr.Öğr.Üyesi Mustafa ŞAHİN 
 Dr.Öğr.Üyesi Özlem KIRANDI 
 Dr.Öğr.Üyesi Alay KESLER 
 Araş.Gör.Dr. Orkun AKKOÇ 
 Araş.Gör.Dr. Selin BİÇER BAİKOĞLU 

2- Bitirme Ödevi Başvuru Formu teslim sürecinden sonra resmî sitemizde Bölüm Başkanlıkları'nca belirlenen Öğrenci-Proje Danışman Listesi yayınlanır. 

3- Öğrencilerimiz, belirlenen proje danışmanları ile birlikte projenin konusunu, içeriğini belirler ve proje danışmanları bilgisi dahilinde proje danışmanları ile projeyi EK-2'deki "Bitirme Ödevi Hazırlama Yönergesi'ne" uygun olarak hazırlar.

4- Bitirme Projesi I dersinin devamı olan Bitirme Projesi II dersinin bitirme/bütünleme sınavı öncesinde öğrencilerimiz, yaptığı proje çalışmasını iki spiralli taslak hâlinde Öğrenci İşleri'ne teslim eder.

5- Bitirme-Bütünleme Sınavı'nda öğrencilerimiz yaptığı projesini, Bölüm Başkanlığı tarafından belirlenen jürilere sunar.

6- Jürilerden en az "geçer" not alan öğrencilerimiz; Bitirme Projesi'ni; 2 (iki) beyaz karton kapaklı kitap ve 2 (iki) CD olarak Öğrenci İşleri'ne teslim eder.

 EK-2: Bitirme Ödevi Hazırlama Yönergesi

NOT: Mezun olan öğrencilerimizin mezuniyet belgelerini alabilmesi için, Bitirme Projesi'ni 2 (iki) beyaz karton kapaklı kitap ve 2 (iki) CD olarak Öğrenci İşleri'ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Fakültemizin ders izlence sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

DERS PROGRAMI

​GÜZ YARIYILI

Fakültemizin; 2018-2019 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı ders programına PDF olarak aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Fakültemizin; 2018-2019 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı ders programının EXCEL formatına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

​BAHAR YARIYILI

Fakültemizin; 2018-2019 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı ders programına PDF olarak aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Daha sonra ilân edilecektir.
Fakültemizin; 2018-2019 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı ders programı EXCEL formatına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Daha sonra ilân edilecektir.

​DİLEKÇE ÖRNEKLERİ

​Öğrenci numarası 44... ile başlayan Fakülte öğrencilerimiz "SPBF" kodlu dilekçe örneğini kullanacaklardır.

Öğrenci numarası 35... ile başlayan Yüksekokul öğrencilerimiz "BESYO" kodlu dilekçe örneğini kullanacaklardır.

Sınav notu itirazının değerlendirilmesi için; sınav sonuç ilânından itibaren 3 (üç) iş günü içinde müracaat edilmesi gerekmektedir.

Üniversitemizin Erasmus sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Üniversitemizin Farabi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Lisansüstü sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Geçici Mezuniyet Belgesi sorgulama sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Kimlik Kartımı Kaybettim?

Öğrenci kimlik kartını kaybeden öğrencilerimizin aşağıdaki yolu izlemeleri gerekir.
  • Herhangi HALKBANK şubesi veznelerinden "Beyazıt Şubesi 0820-06200222" hesap bilgisini vererek 20₺ kimlik kart ücretini yatırması ve dekontu alması.
  • Herhangi bir gazeteye öğrenci kimliğinin kaybedildiğine dair kayıp ilân vermesi ve ilâni içeren gazete tam sayfasını alması.
  • Yeni öğrenci kimlik kartı talebini içeren dilekçe. (Dilekçe Öğrenci İşleri'nden temin edilebilir.)
Dekont, gazete ilân sayfası ve dilekçe ile birlikte Öğrenci İşleri'ne müracaat edilir.

Öğrenci Kimlik Kartımı Yenilemek İstiyorum?

Öğrenci kimlik kartını yenilemek isteyen öğrencilerimizin aşağıdaki yolu izlemeleri gerekir.
  • Herhangi bir HALKBANK şubesi veznelerinden "Beyazıt Şubesi 0820-06200222" hesap bilgisini vererek 20₺ kimlik kart ücretini yatırması ve dekontun alınması.
  • Yeni öğrenci kimlik kartı talebini içeren dilekçe. (Dilekçe Öğrenci İşleri'nden temin edilebilir.)
Dekont ve dilekçe ile birlikte Öğrenci İşleri'ne müracaat edilir.

Öğrenci Kimlik Kartımın Çipi Arızalı/Okunmuyor?

Öğrenci kimlik kartı okunmayan öğrencilerimizin; Öğrenci İşleri'ne durumu bildirmesi gerekir.

Öğrenci Kimlik Kartımdaki Bilgiler Hatalı/Eksik/Yanlış?

Öğrenci kimlik kartı üzerindeki bilgiler eksik,yanlış ya da hatalı olan öğrencilerimizin; Öğrenci İşleri'ne durumu bildirmesi gerekir.

Fakültemizin Özel Yetenek Sınavı sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

GÜZ YARIYILI SINAV TAKVİMİ

2018-2019 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı ara sınavları; 30 Ekim - 09 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.
2018-2019 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı mazeret sınav başvuruları; 16 Kasım 2018 tarihine kadar alınacak olup, başvurusu kabul edilecek olan öğrencilerin mazeret sınavları; 26 - 30 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.  
Teorik sınavlar; dersin olduğu gün, en son yapılan dersten sonra yapılacaktır. Uygulamalı sınavlar; dersin yapıldığı gün uygulama saatinde yapılacaktır.
2018-2019 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı bitirme sınavları; 24 Aralık 2018 - 04 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.
Bitirme sınav programına ulaşmak için tıklayınız...(Daha sonra aktif olacaktır.)
2018-2019 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı bütünleme sınavları; 14 - 25 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.
Bütünleme sınav programına ulaşmak için tıklayınız... (Daha sonra aktif olacaktır.)
2018-2019 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı üç ders sınavları; 12 Şubat 2019 tarihinde yapılacaktır.
Detaylar daha sonra ilân edilecektir.

BAHAR YARIYILI SINAV TAKVİMİ

2018-2019 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı ara sınavları; 25 Mart - 05 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.
Ara sınav programına ulaşmak için tıklayınız...(Daha sonra aktif olacaktır.)
2018-2019 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı mazeret sınav başvuruları; 12 Nisan 2019 tarihine kadar alınacak olup, başvurusu kabul edilecek olan öğrencilerin mazeret sınavları; 22-26 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.
Teorik sınavlar; dersin olduğu gün, en son yapılan dersten sonra yapılacaktır. Uygulamalı sınavlar; dersin yapıldığı gün uygulama saatinde yapılacaktır.
2018-2019 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı bitirme sınavları;  20 - 31 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.
Bitirme sınav programına ulaşmak için tıklayınız...(Daha sonra aktif olacaktır.)
2018-2019 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı bütünleme sınavları; 10 - 21 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.
Bütünleme sınav programına ulaşmak için tıklayınız... (Daha sonra aktif olacaktır.)
2018-2019 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı üç ders sınavları; 09 Temmuz 2019 tarihinde yapılacaktır.
Detaylar daha sonra ilân edilecektir.

Yüksekokulumuzun; 2017-2018 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı staj başvuruları 01 Ocak - 01 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

SGK ve diğer işlemler için gereken süre nedeniyle son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

​STAJ BAŞVURU FORMLARI

Excel formatındaki staj başvuru formları; eksiksiz imzalı-onaylı olarak 01 Şubat 2018 tarihine kadar Öğrenci İşleri'ne teslim edilmelidir.
UYARI: Öğrenci İşleri'ne teslim edilmeyen ya da eksik, onaysız, imzasız vb. teslim edilen staj başvuru formları işleme konulmayacaktır.
PDF formatındaki staj başvuru formları; eksiksiz imzalı-onaylı olarak 01 Şubat 2018 tarihine kadar Öğrenci İşleri'ne teslim edilmelidir.
UYARI: Öğrenci İşleri'ne teslim edilmeyen ya da eksik, onaysız, imzasız vb. teslim edilen staj başvuru formları işleme konulmayacaktır.

​STAJ DEFTERLERİ

Ana Dal staj defteri; stajı yapacak olan Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencilerimiz tarafından doldurulacak olup, ara sınav / mazeret sınav zamanında 1 (bir), bitirme / bütünleme sınav zamanında 1 (bir) adet olmak üzere toplamda 2 (iki) adet olarak stajından sorumlu öğretim elemanına eksiksiz olarak teslim edilecektir.
Spor Yönetimi staj defteri; stajı yapacak olan Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencilerimiz tarafından doldurulacak olup, ara sınav / mazeret sınav zamanında 1 (bir), bitirme / bütünleme sınav zamanında 1 (bir) adet olmak üzere toplamda 2 (iki) adet olarak stajından sorumlu  öğretim elemanına eksiksiz olarak teslim edilecektir.
Yardımcı Dal staj defteri; stajı yapacak olan Yardımcı Dal programındaki öğrencilerimiz tarafından doldurulacak olup; ara sınav / mazeret sınav zamanında 1 (bir), bitirme / bütünleme sınav zamanında 1 (bir) adet olmak üzere toplamda 2 (iki) adet olarak stajından sorumlu öğretim elemanına eksiksiz olarak teslim edilecektir.