İslam Kalkınma Ajansı Yaz Stajı Duyurusu

İSTANBUL KALKINMA AJANSI YAZ STAJ PROGRAMI
 Ajansımız; görevleri, yetkileri ve yürüttüğü çalışmaların tanıtılarak üniversite öğrencilerinin bilgilendirilmesi amacıyla her yıl yaz ve kış dönemleri için staj programları düzenlemektedir.
 Staj programına katılmak isteyenlerin başvuru tarihinde bir yükseköğretim kurumunun veya yurtdışında bunlara denkliği kabul edilmiş bir yükseköğretim kurumunun lisans veya yüksek lisans programlarına kayıtlı olduğunu ve zorunlu staj yapmaları gerektiğini belgelemeleri gerekmektedir. 

Yaz dönemi için staj programına katılmak isteyen öğrencilerin 20 Mayıs 2019 tarihine kadar belirtilen belgeleri Ajansımıza şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Bu tarihler dışında ve posta ve/veya e-posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 

 Başvuru sırasında istenen belgeler:

 Zorunlu staj yapılması gerektiğine dair üniversiteden alınacak belge,
 Öğrenci belgesi,
 Okul tarafından onaylı ders programı ve transkript,
 Nüfus cüzdan fotokopisi,
 Resimli özgeçmiş,
 Staj yapılmak istenilen konuya ve tarihlere ilişkin açıklayıcı bir niyet mektubu.
 Staj programına katılmaya hak kazanan başvuru sahipleri, Ajansımız birimlerinin imkanları ve ihtiyaçlarının yanı sıra staj başvuru sahiplerinin nitelikleri ve talepleri çerçevesinde belirlenen kontenjan dahilinde 23 Mayıs 2019 tarihinde Ajansımız internet sitesinden (www.istka.org.tr) duyurulacaktır.

Staj programına katılım sağlayacak stajyerler Ajans personelinin bağlı olduğu işyeri yönetmelikleri, kıyafet, iş düzeni, disiplin, iş güvenliği ve gizliliği ile ilgili kurallara uymak zorundadırlar. Stajyerlere staj dönemi sonrasında İstanbul Kalkınma Ajansı Staj Programı Katılım Belgesi verilecektir.